Bloog Wirtualna Polska
Są 1 269 904 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Jest tak samo, może tylko trochę smutno I nie mówisz dobranoc, i nie mogę przez to usnąć I może trochę pusto, i znowu jest to rano I znowu uwierzyć trudno, że marzenia się spełniają...

wtorek, 12 lutego 2013 15:50
Skocz do komentarzy

Cześć ! Jestem! Miłego czytania :)! Kasia ;)

 

 

 

„Ponieważ nie wiemy kiedy umrzemy myślimy o życiu jak o niewyczerpanym źródle. Jednak wszystko dzieje się tylko pewną ilość razy, tak naprawdę bardzo małą ilość. Jak wiele razy wspomnisz jakieś popołudnie z Twoje dzieciństwa? Popołudnie, które jest tak ważną częścią ciebie, że nie wyobrażasz sobie życia bez niego. Może jeszcze cztery lub pięć razy, może nawet nie tyle. Ile jeszcze razy ujrzysz pełnię księżyca? Może…a do tej pory wszystko wydawało się nieskończone.”

Paul Bowles – Pod osłoną nieba

 

 

 

 

 

SMS-y to literki, tworzące na ekraniku telefonu wiadomość. Zaledwie 160 znaków. Mają jednak tę niesamowitą przewagę nad słowem mówionym, że pozwalają nie widzieć ani nie słyszeć reakcji adresata. Układając SMS-y, każde słowo możemy cofnąć, uszlachetnić, nie dbając o to, czy w oczach odbiorcy wywołamy radość, strach czy łzy. W SMS-ach jesteśmy inni, bardziej szczerzy, bo jakby anonimowi.
Daniel Senderek, "SMS. Słowa Mają Siłę"

 

Zmiany - nie lubimy ich. Boimy się. Ale nie możemy ich powstrzymać. Adaptujemy się do zmian. Albo zostajemy w tyle. Dorastanie boli i jeśli ktoś mówił wam coś innego - kłamał. Prawda jest taka - czasem im bardziej coś się zmienia, tym bardziej jest jak przedtem. Zdarza się też, że zmiany są dobre. Czasem zmiana jest najważniejsza.
Grey's Anatomy

Pokochałam cię, kiedy cię zobaczyłam. Od razu. Taka miłość nie mija.
Olga Tokarczuk

Może trochę będę tęsknił, jeżeli przybłąka się do mnie jakaś myśl o tobie.
Nora Roberts, „Poszukiwania”

Nie utożsamiaj szczęścia ze spełnieniem pragnień.
Lew Tołstoj

Kochałby ją nawet, gdyby został z niej tylko głos, zawsze powtarzał, że miłość poznaje się po tym, że czyjegoś głosu pragniesz bardziej niż ciszy, mówił, że kochać to zgodnie przerywać rozmowę, żeby posłuchać deszczu.
Wojciech Kuczok, "Senność"

W każdej miłosnej historii alkohol towarzyszy dwóm skrajnym wydarzeniom: chwili, kiedy poznajemy drugą osobę i musimy o sobie mówić, oraz tej sytuacji, w której nie mamy już sobie nic do powiedzenia.
David Foenkinos, "Delikatność"

W jednej chwili wszystko pociemniało. Sam nie wiem, gdzie jestem. Czuję jedynie, że znajduję się pośród obcych mi ludzi, że muszę jechać cały dzień i jeszcze jeden i trzeci, by w końcu znaleźć się przy tobie – a może po to, by rozstać się z tobą.
Rainer Maria Rilke

 

„Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.” - Paulo Coelho, "Być jak płynąca rzeka"

 

Zwykła ludzka miłość polega bowiem na tym, iż kocha się kogoś, kto jest tak miły w dotyku, że ewentualne jego wady są już nieważne.
Jerzy Pilch

To zabawne, że potrafimy czekać tak wiele lat, aby usłyszeć tak niewiele słów.
R.P. Evans

Wielu młodych ludzi nie wie czego tak naprawdę chcą, a jak się nie wie czego się chce, to się ma czego się nie chce.
Chuck Palahniuk

Potem znów siedzę na łóżku i przelatuje przeze mnie wiele uczuć, które nie całkiem pojmuję.Potem zabraniam sobie myślenia. Istnieją pytania bez odpowiedzi.
Charles Bukowski

Bo dla mnie prawdziwymi ludźmi są szaleńcy ogarnięci szałem życia, szałem rozmowy, chęcią zbawienia, pragnący wszystkiego naraz, ci, co nigdy nie ziewają, nie plotą banałów, ale płoną, płoną, płoną, jak bajeczne race eksplodujące niczym pająki na tle gwiazd, aż nagle strzela niebieskie jądro i tłum krzyczy 'Oooo!'.
Jack Kerouac, "W drodze"

Zdarzają się takie chwile, kiedy waży się całe nasze życie, a jego dalszy ciąg zależy od decyzji osób, które mają moc darowania nam lub odebrania rzeczy, na których nam zależy
Robert James Waller „Tango na prerii”

Straciłeś dla mnie tyle czasu, że poczułem się ważny.
Mały Książę

O szczęściu może mówić tylko ten, kto znajdzie w życiu kogoś takiego, kogoś, do kogo może się przytulić i zamknąć oczy. Nawet jeśli trwałoby to tylko chwilę lub jeden dzień.
Patrick Rothfuss, „Imię wiatru”

 

W miłości trzeba się napracować. Ona przychodzi do nas sama. Nie wiadomo skąd i dlaczego. Ale to wszystko, co dla nas robi. Później musimy zajmować się nią sami. Kiedy jest za gorąco, schładzać, żeby się nic nie spaliło. Jak jest za zimno, podgrzewać, żeby coś nie zamarzło. Jak coś się dzieje zbyt wolno, to przyśpieszać, a jak coś goni, tak że tracimy nad tym kontrolę, to zwalniać, bo w pędzie łatwo przeoczyć coś ważnego albo trudno uchwytnego."
A. Ficner-Ogonowska, „Alibi na szczęście”

Niektóre zdjęcia są jak wspomnienia: pojawiają się przypadkowo, bez żadnego usprawiedliwienia, i dlatego właśnie towarzyszą nam przez całe życie. Jak pies przybłęda, który chodzi za nami krok w krok, tylko dlatego, że rzuciliśmy mu kiedyś ochłap, i od którego nie możemy się opędzić, bo nie wiemy, jak mu na imię, ani do kogo należy. Julio Llamazares, „Sceny z niemego kina”

"- Nadal cię kocham. Próbowałem przestać, ale nie mogę. (...) Nie chcę sypiać z kim popadnie. Chcę kolejnej szansy. Kocham cię.
- Karev... On jest... Mark, ja mam chłopaka.
- Wiem. Ale mówię ci, że możesz mieć męża."
Lexi i Mark, „Chirurdzy”

Przecież można się uścisnąć. Ja lubiłam jego uściski. Mężczyzna powinien obejmować właśnie tak. Mocno jak niedźwiedź.
Leena Lander, „Rozkaz”

 

"Można im odebrać młodość, można okraść ich z wolności, można nakazać im dorośleć przed czasem i na rozkaz umierać, ale najważniejszego - przeżyć - odebrać im nie sposób. Bo nikt nie wie - na szczęście - kiedy i dlaczego wydarzy się to najważniejsze" - Janusz Leon Wiśniewski, "Bikini"

„Lepiej kochać, a potem płakać. Następna bzdura. Wierzcie mi, wcale nie lepiej. Nie pokazujcie mi raju, żeby potem go spalić.” - Harlan Coben, "Nie mów nikomu"

 

"Godne to uwagi - rzekł - że człowiek nie może cośkolwiek obszerniej wypowiedzieć się w sprawach ogólniejszej natury, nie zdradzając się całkowicie, nie wkładając niechcący w tę wypowiedź całej swej jaźni, nie wyrażając jakoś w przenośni głównego tematu i pierwotnego zagadnienia swego życia."
- Thomas Mann, "Czarodziejska góra"

"I to, co nazywaliśmy kochaniem się, znaczyło może, że stałem przed tobą z żółtym kwiatem w ręce, ty zaś przytrzymywałaś dwie zielone świece, a wiatr wiał nam w twarze deszcz wyrzeczeń, pożegnań, biletów metra."
- Julio Cortázar, "Gra w klasy"

 

"Nie przestrasz się, proszę, gdy poczujesz moje wargi na szyi. Nie chciałem całować, to tylko bezradna miłość."
-Franz Kafka, 'Listy do Mileny'

"Miłość bowiem żąda odrobiny przyszłości, a my mieliśmy tylko chwilę."
-Albert Camus, 'Dżuma'

„Przestałam się bać. Przed strachem nie da się uciec. Można go tylko przepuścić przez siebie. Dopiero wtedy okazuje się, że strachu nie ma. Jestem tylko ja”.
J.L. Wiśniewski, I. Wownenko, 'Miłość oraz inne dysonanse'

"Zakochać się raz a dobrze, bez zranień i rozstań. Choć z drugiej strony czym byłaby miłość bez bagażu doświadczeń, bez cierpienia i dreszczu niepewności?"
J.L. Wiśniewski, I. Wownenko, 'Miłość oraz inne dysonanse'

"Wszystko jest możliwe. Mogą Ci mówić, że masz 90% szans, 50% szans lub 1% szans, ale to Ty musisz wierzyć i walczyć."
Lance Armstrong

"Jesteśmy świadkami fenomenalnego zjawiska, polegającego na wzajemnym mijaniu się ludzi; na nieumiejętności nawiązania kontaktu; nieumiejętności spędzania wolnego czasu."
Marek Hłasko, 'Listy z Ameryki'

"Tyle jest rodzajów i stopni intensywności miłości.Trudno jest znaleźć kogoś, kto by cię kochał we właściwy sposób, z właściwych powodów. Nie dla pieniędzy, domu, samochodu, seksu, poczucia bezpieczeństwa, ale wielbił cię po prostu za to, że jesteś. Akceptował taką, jaka jesteś, z wadami i wszystkim innym."
-E.J. Dickey, 'Inna kobieta'

"Czasem Cię widzę
lecz wyciągniętymi rękoma
dotykam tylko
mojej myśli o Tobie."
H. Poświatowska

 

 

"Białe jabłka" J.Caroll

"Większość znanych mi kobiet przypomina właśnie tę szklankę wody. Ty jesteś morzem"

"Ubóstwiał kobiety. Uwielbiał w nich wszystko, one zaś wyczuwały to w momencie spotkania. Wiele wyznało, iż zakochało się w nim po uszy, bo posiadał zarówno serce kobiety jak i jej wrażliwość na świat. Było to wręcz zabójcze połączenie u mężczyzny, który nigdy nie ma ich dość."

"Tak już jest, że kobiety złoszczą się lub denerwują lub są rozczarowane mężczyznami z tego czy innego powodu. To nieuchronne. Im bardziej Cię przedtem kochały tym większy sprawiasz im zawód na samym końcu. Dajesz za mało albo za dużo. Zły kolor. Zły czas. Zły gest."

"Pamięć jest jak splątana kołyska kocich nitek i połączeń."

"Gdy uszkodzeniu ulega coś , na czym szczególnie nam zależy, nie możemy oderwać oczu - ani myśli - od szczeliny, pęknięcia, rany. Pierwsza głęboka rysa na nowym samochodzie, pierwsze kłamstwo, na którym łapiemy nowego kochanka, dziura po brakującej czarnej kostce. Wiedzieliśmy, że to się kiedyś stanie, ale łudziliśmy się nadzieją, że może jednak nie. Czasem te uszkodzenia można naprawić. Ale nawet wtedy rzeczy nie odzyskują dawnego blasku czy proporcji. Nigdy."

 

''Nie jest łatwo uwolnić się od wszystkich nitek prawdziwej miłości gdy raz się przez nią przejdzie jak przez pajęczą sieć''

Janusz Leon Wiśniewski

''Słowo łóżko niesie ze sobą wiele skojarzeń,ale na pierwszę miejsce wysuwa się seks. Dla mnie łóżko to głownie zamknięty obszar prywatności. Wyjątkowe miejsce ważnych wydarzeń. W łóżku najczęściej poczyna się nowe życie, ludzie wyznają sobie miłość, w łóżku przekracza się ostatnie granice intymności, w łóżku się marzy, cierpi w trakcie choroby i najczęściej się umiera. Łóżko jest świadkiem najbardziej intymnych wydarzeń w naszym życiu. Dlatego jest to miejsce, które kojarzy mi się przede wszystkim z bezpieczeństwem''

''wszyscy pytają jaki jest sens życia, a nikt nie pyta , jaki jest sens śmierci''

''Miłość? Ta od trzymania się za ręce? Nie można przez całe życie trzymać się za ręce, bo w pewnym momencie, zaczynają drętwieć dłonie. Taka miłość się zawsze kończy. Tak musi po prostu być, inaczej wykończylibyśmy się. Ale ważniejsze niż miłość jest to, co po niej zostaje''

''Zakochanie i prawdziwa miłość. Jaka jest między nimi różnica? Pierwsze jest chwilowe drugie nie koncentruje się tylko na namiętności, ale spogląda w przyszłość''

''To będą staromodne, pisane ręką listy. Papierowe. W kopertach zamkniętych wilgocią mojej śliny, z krzywo przyklejonym znaczkiem wyczekanym w kolejce na poczcie, z normalnych adresem, a nie idiotyczną nazwą jakiegoś serwera. Prawdziwe listy takie które w rozczuleniu można musnąć wargami, w złości rezerwać na strzępy, w najgłębszej tajemnicy ukryć pospiesznie przed wszystkimi w zamkniętej na kluczyk metalowej kasetce w piwnicy, lub które nosi się przy sobie i wraca do nich gdy dopada tęsknota lub nadzieja się rozwiewa. Prawdziwe listy, które można także poprostu spalić, lub odkryć na nowo. Jedną z przyjemności czytania starych listów jest to, że nie trzeba na nie odpisywać''

''Nie wiem, czy w ogóle jest możliwe, aby uchwycić moment, w którym rozpoczyna się miłość. Nie jakieś tam zakochanie, ale miłość. Zakochanie jest mimo wszystko tylko rozjatrzeniem siebie, trudną do opanowania. natarczywie natrętną obsesją zajmującą cały czas i całą przestrzeń. Zagnieżdża się wprawdzie w mózgu, ale tak naprawdę wypełnia głównie ciało. Miłość, jeśli w ogóle, pojawia się później. Absorbuje inaczej. Nie jest tylko namiętnością obecnej chwili. Patrzy w przyszłość''

''...serce jest tu jedynie symbolem. Łączy się z miłością, choć przecież kochamy mózgiem. Arytmia to z kolei skojarzenie z nieregularnością, nienormalnością i przede wszystkim z zagrożeniem. A każda nieregularność wprowadza w nasze życie niepokój'' ''Każde wydarzenie w naszym życiu może być testem naszego charakteru'' ''Mówisz, że wspomnienie, rozbite na tysiąc kawałków przestaje być wspomnieniem? A może ma się wtedy zamiast jednego tysiąc wspomnień? Jeśli tak, to myślisz, że teraz każde z tego tysiąca będzie bolało z osobna?''

''Ze wszystkich uczuć to właśnie nienawiść odurza najbardziej. Bardziej niż zwierzęce pożądanie i bardziej nawet niż przedawkowanie LSD. To , co prawnicy finezyjnie nazywają zbrodnią w afekcie, tak naprawdę jest zbrodnią z nienawiści''

 

 

''Zagubiona przeszłpść'' Jodi Picoult

''Czasami bywa tak, że kroczymy przez życie na oślep i z całych sił będziemy się upierać, że to nie my, własnymi palcami, zasupłujemy sobie opaskę na oczach.''

Kiedy urodzi się dziecko, patrzy się na nie z początku jak na wielka niewiadoma i próbuje odszukać w nim cząstkę siebie, ponieważ czasami trzeba ją odnaleźć, aby móc uznać to maleństwo za swoje''

Kiedy stracimy jakaś rzecz z oczu, można rozpatrywać ja w kategoriach zguby, ale można też myśleć o niej jak o czymś, co kiedyś się znajdzie''

Jak się okazuje, całe życie daje się spakować do jednej walizki, jest to możliwe, kiedy zachodzi rozpaczliwa potrzeba. Wystarczy zadać sobie jedno pytanie. Co tak naprawdę jest nam potrzebne? I już z łatwością udaje się zapomnieć o niedokończonej pracy, niezapłaconych rachunkach, kalendarzu codziennych zajęć; a w walizce robi się miejsce na flanelową piżamę,ciepłą, na deszczowe noce. Zostawia się pamiątkowy prezent od swojego dziecka, kamień w kształcie serca i sfatygowaną powieść w miękkiej okładce, towarzyszkę pierwszej miłości, do której od tamtej pory powraca się co roku w kwietniu. Okazuje się, że ważne są nie te rzeczy, które nagromadziło, się przez lata, ale te, które możemy zabrać ze sobą''

''Żeby kłamstwo się udało, potrzeba dwóch osób; tej, która skłamie, i tej, która uwierzy''

''Czasami nie chcemy o nic pytać, ale nie ze strachu, że ktoś nas okłamie w żywe oczy. Boimy się usłyszeć prawdę''

Nie rozumiem, dlaczego ludzie mówią ''zgubić się''. Przecież nawet kiedy skręcamy w niewłaściwą ulicę, w ślepy zaułek zagrodzony drucianą siatką, albo kiedy nagle szosa skończy się w szczerym polu- nie przepadamy bez śladu. Po prostu trafiamy w miejsce, dokąd nigdy nie spodziewaliśmy się dotrzeć''

Powiem wam co się dzieje, kiedy rozpacz po stracie kogoś bliskiego wyleje się jak kipiący syrop na otwarty płomień smutku; krzepnie i twardnieje, aż tworzy się coś, czego przedtem wcale nie było. Nie jest to jakby się można było spodziewać tęsknota, ani nawet żal. To co powstaje, jest gęste, kleiste i czarne niczym popiół. Ale żeby zrozumieć, co to, takiego, trzeba wziąć odrobinę na palec i spróbować językiem; smak podpowie, że taki ostry i cierpki może być tylko gniew w swej najczystszej postaci. Jak każdą substancję, można go zważyć, zmierzyć, rozsmarować na kromce chleba''

''Wydaje nam się, że znamy świat, który nas otacza. Bo przecież poznać znaczy dotknąć, powąchać, posmakować. Myślimy sobie. Głowę dam, żeniebo jest niebieskie, to jasne jak słońce. A potem pewnego pięknego dnia ktoś nam mówi z całą stanowczością, że nie,że niebo ma zupełnie inny kolor. ''Niebieskie'' upieramy się. Lazurowe jak ocean, błękitne jak skóra płetwala, modre jak oczy mojej córeczki. Ale tamten ktoś potrząsa przecząco głową a inni mówią to samo. ''Biedna dziewczyno. Wszystkie te rzeczy- wody oceanu, skóra płetwala, oczy twojej córki- nie są niebieskie, tylko zielone. Pomyliłaś kolory. Przez całe życie myliłaś kolory''

''Aby się uzależnić musi istnieć przedmiot pożądania, lecz narkotyk to nic innego jak zwykła roślina, płyn, proszek- dopóki ktoś go nie pragnie z całych sił. Bo prawda jest taka, że nałóg i nałogowiec przyszli na świat razem i w tym cały problem''

''Kiedy kochasz mężczyznę bardziej niż on ciebie, zrobisz wszystko, żeby, było odwrotnie. Zaczynasz się ubierać tak, żeby jemu się podobało. Podchwytujesz jego ulubione słówka i zwroty. Wmawiasz sobie, że jeśli przerobisz siebie na jego obraz i podobieństwo, będzie cię pragnął równie mocno, jak ty pragniesz jego''

''Kłamstwo to naprawdę przedziwna rzecz. Kiedy raz się zacznie, można dojść do tego, że człowiek jest w stanie oszukać samego siebie''

''Człowiek potrafi wywrócić swoje życie do góry nogami, to prawda, ale od czasu do czasu zdarza mu się tez zrobić dokładnie to, co trzeba. Cała sztuka polega na tym, żeby dojść, co jest słuszne, a co było porażką''

 

 

 

to uczucie we mnie płonie i nigdy nie przestanie. ♥

 

 

Nic na świecie nie zdarza się przez przypadek.

 

. Nie kochaj serc wielu,Miej jedno wybrane,A wtedy to jedno, Będzie Ci oddane ^^ .

 

cholernie żałuję tego , że Cię znam. tak bardzo chciałabym być był mi oobjętny. bym przechodziła obok Ciebie bez mrugnięcia okiem, nawet nie znając Twojego imienia. byś nie miał żadnego udziału w moim życiu.

 

 

tylko Ty i nic więcej. ♥

 

 

Naucz się słuchać, okazja czasami puka bardzo cicho.

 

 

. Kocham Cię w nocy, kocham Cię w dzień, kocham Cię nawet wtedy kiedy jem ! Bo milosc to wierność co trwać zawsze musi ! .

 

 

chciałabym być jedynie z Tobą, reszta nie ma znaczenia. ♥

 

 

I uważali go za osiedlowego lovelasa, za kolesia który może mieć każdą pannę, że rani jak nikt i nie wie czym są uczucia, mimo to ona chciała go poznać, chciała zobaczyć prawdziwego chłopaka, który też czasem potrzebuję osoby, której się może zwierzyć. I udało się jej, ich częste spotkania odzwierciedlały go, okazał się romantycznym dżentelmenem, osobą kochającą, miłą i delikatną. Była z nim, nie słuchając komentarzy i opinii na ten temat, nauczyła go kochać, i sama bardzo mocno pokochała. To co czuł będąc z nią było nie do opisania, była pierwszą dziewczyną, która rozumiała Świat w którym żyje, przy niej nawet płakał.

 

 

Zawsze kiedy robię plany na przyszłość, zaskakuje mnie teraźniejszość.

 

 

. Jedno jest życie - dla mnie i dla Ciebie, jedno jest słońce co świeci na niebie wszystko jest nasze co nas połączyło, jedno jest życie i jedna jest MIŁOŚĆ. ^^ .

 

Będę Cię kochała i nie zmienię zdania za nic, to tzw. miłość bez granic ♥

 

 

Niezłomność człowieka polega na tym, że potrafi poświęcić sprawy ważne dla spraw ważniejszych.

 

 

"Nienawidzisz mnie ?! Proste !! To nie jest mi obce zawsze wszystkie dziewczyny były o mnie zazdrosne" / ania sool - łap ten diss

 

Mam wrażenie, że miłość odemnie uciekła, jakby nie czuła się mile widziana. A jednak jeżeli przestanę mysleć o miłości, będę niczym.

 

 

Oś, wokół której kręci się świat, to zaledwie jedenaście minut.

 

na zawsze w moim sercu tylko Ty kochanie ♥

 

Tęsknię za tobą bardzo, nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo. Nie myślę o niczym innym.

 

 

W każdym momencie naszego życia jedną nogą tkwimy w świecie baśni, a drugą w otchłani piekeł.

 

"Nie mam zamiaru spełniać czyiś oczekiwań, w życiu nie chodzi o to by sympatie zdobywać!" / eldo - granice

 

 

"Jestem tego pewny, w głębi duszy o tym wiem gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się Mimo świata który, kocha i rani nas dzień w dzień gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się" / grubson - na szczycie

 

"Więc pierdol frajerów, możesz na mnie liczyć, gdy pół sceny nie może się zerwać ze smyczy." / małpa - postaw na mnie

 

W miłości nie wolno się wzajemnie ranić, bo przecież każdy odpowiada za własne uczucia i nie ma prawa potępiać drugiego.

 

 

Ty - maksymalna dawka szczęścia. ♥

 

 

 

Najważniejsze spotkania odbywają się w duszy, na długo przed tym, nim spotkają się ciała.

 

 

"Nie ma dragów, alkoholu, bani, a fani wyparowali, nie ma zwierząt, roślin, rzeczy, a Babilon się dawno spalił." / grubson - nie ma nic

 

 

 

Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem.

 

wierzę że nadejdzie taki dzień, gdy tymbark powie: mniej wyjebane i kurwa do przodu ! ;d

 

 

czasami mam ochotę wejść do mojej głowy i powiedzieć '' co ty odpierdalasz? '' .

Mam wybór: mogę być ofiarą losu lub poszukiwaczem przygód wyruszającym po skarb. Wszystko zależy od tego jak będę postrzegała własne życie.

 

"Nienawidzisz mnie z każdym dniem coraz bardziej to nie fart wiesz bo ja się tym karmie. Nienawidzisz mnie z każdym dniem coraz mocniej, a ja to wykorzystam zanim się ockniesz. " / ania sool - nienawidzisz mnie

 

To sadyzm, gdy wczuwamy się w rolę oprawców. I masochizm, gdy identyfikujemy się z ofiarami przemocy.

 

 

"Dlatego potrzebuję Twej siły, tak jak, wierzowiec potrzebuje windy, tak jak, prawo powinno karać winnych, żyjmy, w zgodzie nierobiąc sobie krzywdy." / grubson - siebie mi daj

 

Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.

 

 

"Pozwól odnaleźć siebie, do celu zostało niewiele, więc spiesz się powoli ziąbel, niech serce tobą kieruje, niech muzyka w nim płynie, a życie uchyli tajemnicy rąbek." / grubson - śpiesz się powoli

 

 

Coraz częściej dochodzę do wniosku, że seks, podobnie jak narkotyki, jest ucieczką od rzeczywistości, pozwala zapomnieć o kłopotach, odprężyć się. I jak wszystkie używki szkodzi i wyniszcza.

 

"No i kiedy nagle spojrzałaś w moje oczy, tak ja nagle wkroczyłem do innego świata i ze soba Ciebie wziołem." / grubson - kochana

 

 

A nawet jeśli tak jest, jeśli już go straciłam, zyskałam jeden dzień szczęścia. Świat jest, jaki jest, i każdy dzień szczęścia graniczy niemal z cudem.

 

` wpadli na siebie, spojrzeli, uśmiechnęli, wymienili się numerami, powiedzieli sobie ,,Pa'' i odeszli z nadzieją, że znowu się Zobaczą 3. ; **

 

"Najgorzej jest jak dochodzi do zderzenia, kiedy to wena, napotyka sie na lenia" / grubson - siebie mi daj

 

 

kiedyś nie będzie cię tutaj obok mnie. nie będzie cie w żadnej sekundzie mojego życia, znikniesz nawet z najgłębszych zakamarków duszy. odejdziesz, tak jak śnieg odchodzi każdej wiosny. po prostu ślad po twoim istnieniu zaginie, zniknie i nawet najlepszemu detektywowi nie uda się go znaleźć. przepadną wszystkie twoje słowa, puste obietnice i niczym nie pokryte wyznania. znikną czyny i gesty kierowane w moim kierunku. kiedyś o wszystkim zapomnę. zamykając oczy i wydając ostatni oddech z płuc wypluję wszystko co kiedykolwiek nas łączyło. | choohe

 

 

 

"...Ile wersów musisz znać by raz spojrzeć na siebie? Ile grzechów kusi nas by świat spełnił marzenie?..." / OSTR - mówiłaś mi

 

jedna jaskółka wiosny nie czyni, jeden pocałunek związku nie tworzy.

 

"Musisz spojrzeć prawdzie w oczy, (…), i starać się myśleć pozytywnie.(...) są miejsca, gdzie kiedyś często się śmialiśmy, płakaliśmy, kłóciliśmy, i kiedy się tam pójdzie i pomyśli o tych wszystkich pięknych chwilach, staja się bliższe. Można się cieszyć miłością, którą się miało, zamiast się przed nią ukrywać."/ Cecylia Ahern "P.S. Kocham Cię"

 

"Żeby był, żeby chciał być, żeby nie zniknął."

 

„Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego.” Emily Brontë ,,Wichrowe wzgórza"

 


"Lubię siedzieć nisko [...] upadek nie jest wówczas tak niebezpieczny." Michaił Bułhakow ,, Mistrz i Malgorzata"

"Jeśli kiedyś uda ci się trwać w teraźniejszości, staniesz się szczęśliwym człowiekiem." Paulo Coelho ,, Alchemik"

"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem" Gabriel García Márquez

 

 

 

"(...)
-Krytykował rondel patelnie.
-Słucham?
-No wiesz, rondel czepia się patelni, a sam nie jest czysty.
Roark zastanowił się chwilkę.
-Aha! Przyganiał kocioł garnkowi!
-Wszystko jedno, naczynia kuchenne i tak nie potrafią mówić"

 

„...kiedy odchodzi ktoś, kogo pragniesz, usiłujesz go powstrzymać, wyciągasz do niego ręce, masz tym samym nadzieję, że uda ci się zatrzymać jego serce. Ale nic z tego. Serce ma niewidzialne nogi.”

 

''- Myślisz, że jesteś jedyną skomplikowaną osobą na świecie?
- Nie, ale to i tak moja specjalność.''

''Spojrzała znacząco na moją dłoń, więc ją zabrałem. Ale nie mogłem tak po prostu pozwolić
jej odejść. Popatrzyłem jej w oczy, tak naprawdę to chyba po raz pierwszy w życiu. Zielona
otchłań była tak głęboka, że nigdy bym jej nie zgłębił. Zastanawiałem się, jak się mado tego
teoria Ammy „o oczach będących oknami duszy".''

 

moje "Piękne istioty" <3 POLECAM!

 

 

Nikt nie widzi jak odchodzimy, widzą dopiero gdy nas nie ma.

 

 

w głośnikach ZEUS - HIPOTERMIA <3

ps. jutro dodam kilka teksów ;)

a dziś jeszcze

Zeus – Hipotermia <3!

 

 1. Nie mam pojęcia, co się stało ze mną.
  Coś zamieniło światło w ciemność. Negatyw.
  Ostatni rok, dwa, miałem ciężko.
  Znowu czuję się jak przegrany śmieć, bo
  Wszystko się wali prócz tej ściany przede mną.
  Mówiłem sobie wiele razy "zmień coś" i zmieniałem.
  Byłem daleko stąd. Wyszło na to, że to nietrwałe.
  Stoję dokładnie tu, gdzie stałem parę lat wstecz,
  Lecz oczy, którymi patrzę zgubiły swój blask gdzieś
  Po drodze. Gdyby nie te parę pompek i brzuszków,
  Które wytrwale tak robię, co dzień wciąż bym leżał w łóżku.
  Nie dorwiesz mnie pod telefonem ziom. Cóż - znów
  Nie chce mi się zamieniać z kimkolwiek choćby dwóch słów.
  Mam swój dół. Pierdolę odpowiedzi na maile.
  Nie chcę odwiedzin, chyba, że masz dla mnie lek na receptę.
  Biorę te, które mam, ale zdają się lecieć w próżnię.
  Ile trzeba tego zeżreć, żeby nie chcieć umrzeć?


  Ref. x2
  Hipotermia,
  Zimny wiatr owiewa ślad po niespełnionych marzeniach,
  Gdzieś tam głęboko na dnie mojego zmarzniętego serca,
  A ja nie umiem znaleźć w sobie światła, nawet w świetle dnia.


  2. Chyba mam już obsesję na punkcie broni, huku strzału.
  Choć broniłem się zawzięcie podczas wizyt w WKU
  To raz na album muszę mieć to ,,click, click, bang!",
  ''cziki, pau!", ''blau!" albo inny dźwięk.
  To siedzi we mnie gdzieś.
  Czemu lubię przytknąć do skroni swoje palce imitując ich kształtem kształt broni?
  Emocjonalne sinusoidy,
  Mój własny mózg funduje mi przeloty od K2 aż po Mariański Rów.
  Kiedyś szukałem całej winy w alko.
  Przestałem pić, bo widziałem, jak to mi niszczy moralność
  A zależało mi na nas. Miało być łatwo, a w zamian
  Zmieniłem się, w psującego Ci wyjścia na miasto, chama.
  Nie zasługiwałaś na te frustracje,
  A ja nie chciałem żebyś kiedyś mnie znalazła z dziurą w czaszce.
  Nie raz myślałem o Nirvanie. Jeden strzał,
  Jak u Kurta - stąd to "whatever nevermind"
  Na mojej klatce. Blau!


  Ref.
  Zimny wiatr owiewa ślad po niespełnionych marzeniach,
  Gdzieś tam głęboko na dnie mojego zmarzniętego serca,
  A ja nie umiem znaleźć w sobie światła, nawet w świetle dnia.

  Hipotermia,
  Zimny wiatr owiewa ślad po niespełnionych marzeniach,
  Gdzieś tam głęboko na dnie mojego zmarzniętego serca,
  A ja nie umiem znaleźć w sobie światła, nawet w świetle dnia.

  3. We wszystkich zdaniach w moim życiu głos ma interpunkcja,
  To moja dobra, nieodłączna znajoma- autodestrukcja.
  Mój wróg number one. Próg w każdej z bram.
  Zjawia się bardzo często tu, kiedy zostaję sam.
  Jej nie obchodzi czy mam słuszną ideę.
  Gdy siada obok, widzę świat przez brudną moskitierę i
  Znika wszystko od hajsu, przez karierę do moich fanów.
  I znów jestem tym nieśmiałym dzieckiem ze szkolnych czasów.
  Rzuciłem wszystko na stół w grze o marzenia,
  Jestem szaleńcem, w którym jeszcze tli się nadzieja.
  Za darmo nie ma nic. Chciałbym czasem słuchać opinii.
  Znajomi pokończyli studia, dziś mają rodziny.
  Ja jestem inny. Kiedyś byłem z tego dumny.
  Dziś nie wiem sam, czy kiedyś będę szczęśliwy, czy zdechnę smutny
  Jak teraz, lecz wiem bo przekonałem się nieraz,
  Że nie ma co wychodzić z kina, póki trwa seans...

Podziel się
oceń
3
1

Więcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

piątek, 20 października 2017

Licznik odwiedzin:  386 749  

bo czasem jest tak ze sam naprawdę nie wiesz dokąd zmierza twój świat ...

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

wpisz coś ja znajdę ;)

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

zagłosuj ej ! < 3


zobacz wyniki

O moim bloogu

 no bo tak ... mój blog . znajdziesz tu wszystko tylko szukaj . miłość, ból, zazdrość, smutek, tęsknota . Ej ... hmm ja jestem nastolatką ... czasem roztrzepaną ...a ten blog to ...

więcej...

 no bo tak ... mój blog . znajdziesz tu wszystko tylko szukaj . miłość, ból, zazdrość, smutek, tęsknota . Ej ... hmm ja jestem nastolatką ... czasem roztrzepaną ...a ten blog to przelewanie moich uczuć na coś co jest trwałe ... więc to jest to ... chodzisz po moich marzeniach, uczuciach, przeżyciach . Może znajdziesz coś dla siebie . nie wiem ... może kompletnie nie bedzie Ci sie podobało ... wiesz mówi sie trudno :* On < 3 ! 4 lata z NIM i ciągle tak szczeniacko zakochana + jakieś plany na przyszłość. :) omg omg! maturka za mną , czekam na wyniki.  a za prawdziwych przyjaciół i rodzine oddam życie.

schowaj...

ej no to ja nie ? . . .

jestem. . . choć czasem jakby mnie nie było
bywam . . . wredna i moge dopiec jak mi ktoś zalezie za skórę ... oo tak . O.o
kocham . . . Adasia :P mame :* rodzinke ... i jeszcze kogoś :* ty wiesz
przebaczam . . . gdy ktoś naprawde żałuje ...
czekam . . . na zmiany ? na lepsze jutro ? ehhh na próżno ... wiem ale warto mieć marzenia :) :*
cierpię . . . często gdy nie wiem co zrobić, i jak pomyśle po tym jak zrobie ... -.-
boje się . . . że może być gorzej niż jest ... i że zostane sama ...
pragnę . . . mnóstwo dzieci mieć xP
szukam . . . tego co zgubiłam, celu w życiu ;)
brakuje mi . . . piątej klepki :P
wierzę że . . . kiedyś ... nadejdzie taki dzień ... gdy ...
wiem że. . . nie jestem sama :D
buduje. . . swój nowy świat
uciekam gdy . . . czuje ze wszystko mnie przerasta
tracę . . . poczucie czasu gdy jestem z nim :*
zyskuje . . . nowe doświadczenia
znoszę . . . brak . :P
potrzebuje . . . żeby ktoś mnie czasem przytulił i powiedział ze kocha i że bedzie dobrze . za dużo ?
wątpię że . . . da sie zmienić kogoś
niszczę to . . . czego czasem nie chce...
marzę że . . . będę szczęśliwa ...
płaczę gdy. . . pomyśle o czymś ... ;/ i gdy coś jest nie tak .
nienawidzę . . . gdy nie moge nic zrobić ..
nie lubię . . . gdy ktoś krzywdzi
lubię . . . gdy wszystko jest ok ;]
Umiem . . . milczeć chcą wszystko powiedzieć ^^
chcę. . . . zacząść wszystko od nowa
myślę . . . no zdarza sie xP
nigdy. . . nie mów nigdy .
czasem . . . upadam i nie umiem się podnieść ...
zawsze . . . chcę dobrze ale mi nie wychodzi ;/
ufam . . . bliskim
chciałabym . . . zyć szczęśliwie :D 'jak nie ty to kto ?'

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 386749
Wpisy
 • liczba: 183
 • komentarze: 1124
Galerie
 • liczba zdjęć: 33
 • komentarze: 6
Punkty konkursowe: 0
Bloog istnieje od: 3040 dni

walentynki! :D i 3 lata z misiem :) :***

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl